O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2017-09-22 Nowe funkcje w Kantorze Walutowym

Informujemy, że w Kantorze Walutowym zostały wprowadzone nowe funkcje, zabezpieczenia oraz poprawki usprawniające działanie serwisu internetowego, w tym:

Limity jednorazowe przelewów

Wprowadzono możliwość zdefiniowania maksymalnych kwot dla jednorazowych przelewów zewnętrznych. Limity można ustawić w zakładce Ustawienia Kantoru, oddzielnie dla przelewów zlecanych w wersji przeglądarkowej i mobilnej Kantoru Walutowego. Zwiększenie limitu wymaga podania kodu SMS.

Wklejanie numeru rachunku

Wprowadzono zabezpieczenie zapobiegające podmianie numeru rachunku. Polega ono na zamianie ostatniego znaku z wklejanego numeru rachunku na gwiazdkę/asterysk (*) – należy pamiętać o ręcznym zastąpieniu tego znaku właściwą cyfrą z numeru rachunku.

 Dane osobowe

  • Samodzielna modyfikacja numeru telefonu w Kantorze Walutowym jest teraz potwierdzana wysłaniem jednorazowego hasła SMS na dotychczasowy numer telefonu. W przypadku gdy został on utracony, zmiana numeru telefonu możliwa jest w dowolnym oddziale Alior Banku.
  • Wyświetlenie danych klienta (w tym: numer telefonu oraz adres e-mail) używanych w Kantorze Walutowym, wymaga teraz potwierdzenia kodem SMS.
... czytaj dalej

2017-09-01: Festiwal taniego tankowania – promocja zakończona

Do końca sierpnia br. trwała promocja w Kantorze Walutowym Alior Banku – „Festiwal taniego tankowania”. Zarówno obecni, jak i nowi klienci Kantoru mieli możliwość otrzymania do 10 euro zwrotu, płacąc kartą walutową na stacjach benzynowych poza granicami Polski. Osoby, które dokonały największej liczby transakcji, mogą liczyć na dodatkową nagrodę w wysokości 250 zł.

... czytaj dalej

2017-07-06: Wideoweryfikacja jest już dostępna

Informujemy, że udostępniliśmy wideoweryfikację w procesie zakładania konta w Kantorze Walutowym. Tożsamość klientów może być teraz weryfikowana zdalnie podczas rozmowy wideo. Podczas połączenia z konsultantem wystarczy mieć przy sobie tylko dowód osobisty i telefon.

... czytaj dalej