O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2012-10-23: Zmiany dla przelewów walutowych w opcji BEN

Przelewy walutowe do krajów europejskich i przelewy w walutach krajów europejskich nie będą realizowane w opcji kosztowej BEN (gdzie koszty przelewu pokrywa odbiorca). W celu wykonania przelewu walutowego do tych krajów należy wybrać opcję kosztową SHA (koszty przelewu dzielone pomiędzy odbiorcę i nadawcę) lub OUR (koszty przelewu pokrywa zleceniodawca).

... czytaj dalej

2012-10-09: Poranny Komentarz FX

Codziennie, od poniedziałku do piątku, na portalu money.pl zamieszczamy specjalny komentarz dotyczący sytuacji na rynkach finansowych, razem z najświeższymi danymi i kalendarzem wydarzeń ekonomicznych.

... czytaj dalej