O nas

Zmiana ustawy o prawie bankowym w sierpniu 2011 roku przyniosła wzrost liczby internetowych kantorów wymiany walut, co zrewolucjonizowało dotychczasowy obrót walutami obcymi. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów i prezentuje pierwszy bankowy serwis walutowy w całości dostępny za pośrednictwem Internetu – Kantor Walutowy. Gwarantuje on bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach Klientów, jakie niedostępne jest dla osób korzystających z usług wielu firm zajmujących się wymianą walut. Aby ułatwić Klientom zawieranie transakcji, w momencie rejestracji każdemu Klientowi zakładane są bezpłatne rachunki bankowe – a to wszystko za pośrednictwem Internetu, bez wychodzenia z domu! Aby wymieniać waluty nie musisz więc zakładać osobnych kont w walutach obcych, których prowadzenie często obarczone jest wysokimi opłatami. Transakcje wymiany walut odbywają się pomiędzy rachunkami Klienta w ramach jednego banku, co skraca czas wymiany walut. Osoby pragnące odebrać wymienione środki w formie gotówki mogą zgłosić się do jednego z wybranych oddziałów Alior Banku w całej Polsce. Kantor Walutowy to pierwsza oferta bankowa, która łączy wygodę, bezpieczeństwo oraz korzystne warunki wymiany walut.

Więcej informacji o Alior Banku znajdziesz na stronie banku

2019-02-22: Już są, nowe waluty w Kantorze Walutowym Alior Banku

Niezmiernie miło nam poinformować, że w odpowiedzi na liczne prośby naszych Klientów z dniem 21.01.2019 udostępniliśmy w Kantorze Walutowym Alior Banku aż 9 nowych walut. Już teraz można otworzyć rachunki w tych walutach oraz wymienić środki po atrakcyjnych kursach - wystarczy tylko zalogować się do Kantoru.

Nowe waluty: lew bułgarski (BGN), peso meksykańskie (MXN), lej rumuński (RON), rand południowoafrykański (ZAR), baht tajski (THB), nowy szekel izraelski (ILS), dolar hongkoński (HKD), kuna chorwacka (HRK), lira turecka (TRY).

Udostępnione waluty umożliwią klientom indywidualnym zakupy m.in. noclegów, biletów lotniczych czy też zakupy w sklepach internetowych bez konieczności niekorzystnych przewalutowań w sposób łatwy i przyjemny. Nowe waluty są również udostępnione klientom biznesowym. W tym przypadku bezpośrednia wymian handlowa np. z Rumunią, Bułgarią, Turcją czy Chorwacją może przebiegać w walutach narodowych bez konieczności wcześniejszego przewalutowania środków na EURO czy dolary. Bezpieczeństwo środków oraz wymiana walutowa po atrakcyjnych kursach to realne oszczędności dla wszytskich Klientów Kantoru Walutwego Alior Banku.

Pozdrawiamy,

Zespół Kantoru Walutowego Alior Banku